Stanowisko Krajowego Biura Wyborczego w sprawie stron interentowych zbierających dane osobowe kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

Państwowa Komisja Wyborcza nie udziela patronatu stronom www zbierającym dane osobowe kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Jednocześnie Krajowe Biuro Wyborcze zaleca ostrożność w udostępnianiu danych osobowych nieznanym podmiotom i przypomina: wyborca, który chce zaangażować się w pracę obwodowej komisji wyborczej w związku z wyborami na Prezydenta RP, powinien zgłosić się do właściwego komitetu wyborczego lub do Komisarza Wyborczego za pośrednictwem urzędu gminy.

W związku z licznymi pytaniami ze strony wyborców informujemy, że PKW ani KBW nie udziela patronatu stronom internetowym, zbierającym dane osobowe kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

Chodzi o serwisy, takie jak na przykład https://odpowiedzialnosc.eu/koordynatorzy/.

Jednocześnie zalecamy wyborcom ostrożność w udostępnianiu ich danych osobowych nieznanym podmiotom.

Gdzie się zgłosić?

Krajowe Biuro Wyborcze przypomina też, że wyborca, który chce zaangażować się w pracę obwodowej komisji wyborczej w związku z wyborami na Prezydenta RP, powinien zgłosić się do właściwego komitetu wyborczego lub Komisarza Wyborczego za pośrednictwem urzędu gminy. Warto pamiętać, że kandydat na członka obwodowej komisji wyborczej musi mieć ukończone 18 lat najpóźniej w dniu dokonania zgłoszenia i może zostać zgłoszony do komisji na obszarze województwa, w którym stale zamieszkuje.

Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    03-02-2020 11:30

    Wprowadził:

    Ewelina Misiak

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij