Finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”

21 uczniów szkół ponadgimnzjalnych z całej Polski stanie w czwartek, 15 marca przed Państwową Komisją Wyborczą w finale II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory” – Wybory Samorządowe. Finaliści zostali wyłonieni spośród prawie 8 tysięcy uczniów, którzy przystąpili do konkursu.

W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o prawie wyborczym.  W drugim – pisali esej na jeden z trzech tematów, dotyczących historii i współczesnych wyzwań prawa wyborczego.

Podczas ostatniego etapu uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością Kodeksu wyborczego i odpowiedzieć na trzy losowo wybrane pytania o różnym stopniu trudności. Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej wraz z Szefem Krajowego Biura Wyborczego oceniać będą poprawność merytoryczną, staranność wypowiedzi i użytej argumentacji oraz umiejętności retoryczne. 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym pod hasłem „Wybieram Wybory” zorganizowała Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym. Miał on na celu upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:13-03-2018 12:06
    Wprowadził:Jacek Zieliński
  • Data modyfikacji:13-03-2018 12:22
    Wprowadził:Jacek Zieliński